• Párosok a fiatalabb partner kategóriájában játszanak.

• Minden kategóriában arany, ezüst és bronz érmek kerülnek kiosztásra.

• Bronz érem kerül kiosztásra mindkét vesztes elődöntősnek.

• Az érmek a kategóriák befejezése után kerülnek átadásra.

Ruházat és felszerelés

• Márkajelzés nélküli ruházat.

• Felszerelés: A játékosok biztosítják a saját ütőket. A labdák biztosítottak.

Óvások

• A hivatalos óvásokat az aktuális sportverseny vezető bírójának kell beadni €50 vagy evvel egyenértékű helyi fizetőeszköz befizetésével 30 percen belül az eredményhirdetéstől.

• Az óvásokkal a Bírói Testület foglalkozik konzultálva a vonatkozó sportesemény vezetőbírójával.

• 20km országúti: A verseny érdekében néhány korkategória egyesíthető de a versenyben nem lehet több 25 versenyzőnél

• Juniorok számára a 20km-es verseny nem engedélyezett.

• A versenyben a Nemzetközi Kerékpár Szövetség Szabályzata az irányadó

Éremkiadás
  • Az érmek a versenyvégén kerülnek átadásra.
  • A sisak kötelező, melyet a versenyzőnek kell biztosítani.
  • Kerékpárok kölcsönzésére nincs lehetőség. A versenyzőnek kell biztosítani a sajátját.
  • A kerékpároknak biztonságosaknak és kerékpározásra alkalmas állapotban kell lenniük. Minden kerékár biztonsági ellenőrzésre kerül.

Szabályok
  • Egyéni versenyben a verseny 301 pontról indul, a tripla mixben 501-ről.

• A nyertes az, aki elsőnek csökkenti a pontokat pontosan nullára. A másik versenyzőnek NEM szükséges befejeznie a versenyt.

•  Ha egy találat nagyobb mint a nullához szükséges akkor a többi darts-ot már nem szükséges eldobni és az eredmény ugyanaz marad.

• Egyenes kieséses verseny 2 nyert szettre.

• Minden Tripla mix csapatban legalább egy női versenyzőnek kell lennie.

• A versenyeken a World Darts Szövetség Szabályzata az irányadó

Éremkiadás
  • A versenyzőknek sportruházatot és sportcipőt kell viselniük.
  • A versenyzőknek kell biztosítaniuk a saját darts-ukat.

Nyílt kategóriás csapatverseny

Csapatverseny: Egy nyitott korkategória (Transzplantált és Dializált egyesítve) minden nemben.

Szabályok
  •  A verseny olyan futópályán vagy gyalogúton kerül megrendezésre, ami elég széles a biztonságos versenyhez. Mindent meg kell tenni a versenyzők maximális biztonságának biztosítása érdekében.

• Vizet a pálya adottságaihoz mérten kell biztosítani, ideális esetben kb. a pálya 2/3-ánál.

Éremkiadás
  • Egyéni éremszerző minden kategóriában az az első három versenyző aki elsőként fejezi be a versenyt.
  • Csapatverseny: Az érmek az első három idejének összeadásával kerülnek meghatározásra. Az egyes országokból a legalacsonyabb kombinált idővel rendelkező versenyzők kerülnek győztesként kihirdetésre.

Szabályok

• Körmérkőzések a elődöntőkbe való jutáshoz.

• A meccsek az első 13 győzelemig vagy 40 perc alatt elért találatig játszottak.

• A Petanque versenyben a Nemzetközi Petanque Szövetség Szabályzata az irányadó, kivéve ezen szabályzat módosításait (http://is.gd/petanquerules).

Éremkiadás

•  A versenyzőknek kell biztosítani a saját petanque labdájukat. Amennyiben nem tudják  biztosítani, akkor a Nyitó ünnepség előtti napon előre informálniuk kell a szervezőket.

• Egyéni vegyes úszás: 200 m
  • Gyorsváltó: 4x50 m (transzplantált / dializált)
  • Vegyes váltó: 4x50 m (transzplantált / dializált)

30-39 év

40-49 év

50-59 év

60-69 év

70 év +

Szabályok

• 50 m-es vagy 25 m-es medence lehetőleg pályával.

• Elektromos időmérő vagy időmérő minden pályához ami a döntőbe való jutáshoz méri a nyolc legjobb időt.

• Célbíró figyel minden pályát.

• Ahol alkalmazható a verseny gyorsabb lebonyolítása érdekében a korkategóriák kombinálhatóak, egy futamban több korosztály úszik de külön kerülnek díjazásra.

• A versenyben a Federation Internationale de Natation (FINA) szabályai az irányadóak kivéve ezen szabályzat módosításait. http://is.gd/swimrules

Éremkiadás

Ideálisan úszósapkát kell viselniük a versenyzőknek.

• 3 nyert szett 11 pontig.

• A versenyben a Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség szabályzata az irányadó  (http://is.gd/tabletennisrules), kivéve ezen szabályzat módosításait.

Éremkiadás

• Sötét színű inget kell viselni (ami a labda láthatóságát nem zavarja).

• Felszerelés: A játékosoknak kell biztosítani a saját ütőjüket. Labdák biztosítottak.

• Egy független bíró pályánként.

• Az elődöntőig 8 games meccseket játszanak.

• Tie break (12 pontig) 7-7-nél.

• 2 nyert szett az elődöntőben és a döntőben.

•  A versenyekben a Nemzetközi Tenisz Szövetség szabályai az irányadóak  (http://is.gd/tennisrules), kivéve ezen szabályzat módosításait.

Éremkiadás

• A versenyzőknek sportruházatot és sportcipót kell viselniük.

• Felszerelés: A játékosoknak kell biztosítaniuk a saját ütőjüket. Labdák biztosítottak.

• Legalább 16 pálya.

• Hivatalos személyek a pályák ellenőrzésére.

• 3 játék egyéniben és a párosban (15-17 év és minden felnőtt korkategória).

• 1 játék az egyesben (9-11 év és 12-14 év).

• A Bowling versenyeknél a Nemzetközi Bowling Szövetség által felállított szabályok az irányadóak kivéve ezen szabályzat módosításait.(http://is.gd/tenpinbowlingrules)

Éremkiadás
  • A versenyzőknek sportruházatot és bowling cipőt kell viselniük.
  • A versenyzőknek kell biztosítaniuk a saját bowling labdáikat. Amennyiben nem tudják, úgy használhatják a helyszínen rendelkezésre álló labdákat.
Óvások

Sportág: 14.11 Atlétika
Kategóriák

18-29 év

Futószámok:

100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m női, 5000 m férfi, gyaloglás, 4x100 m váltó (transzplantált/dializált)

Ügyességi számok:

távolugrás, magasugrás, gerelyhajítás, diszkoszvetés, súlylökés, krikett labdadobás.

• Hivatalos indítóbíró, időmérő minden pályához vagy elektromos időmérés és pályabírók

• Sprint számoknál (100 m, 200 m, 400 m) rajtgép alkalmazható de nem kötelező.

• Amennyiben az induló száma több mint 8, akkor külön futam minden korcsoportnak.

• A döntőbe jutás kizárólag idő alapú. Kevesebb mint 8 versenyző esetén nincsenek elődöntők, rögtön a döntőre kerül sor.

• 5000 m és 3000 m-es gyaloglás. Szabály nincs. Kizárásra akkor kerül sor amikor 3 külön esetben 3 külön hivatalos személy által a verseny során a versenyzők megítélése futás (ugyanabban az időben egyik láb sincs a talajon).

• Ügyességi versenyek: 3 előzetes kísérlet a 8 legjobb résztvevővel a döntőbe jutáshoz. A döntőben további 3 kísérlet lehetséges. Kevesebb mint 8 induló esetén csak döntő van (3 kísérlet).

• A versenyben a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövetség szabályzata az irányadó (http://is.gd/athleticsrules) kivéve ezen szabályzat módosításait.

Éremkiadás

• A versenyzőknek megfelelő sportruházatot kell viselniük.

Szabályok

• Országonként egy csapat, ahol transzplantáltak és dializáltak együtt játszanak.

• Amennyiben nincs elég játékos egy nemzeti csapatból, akkor a team manager-ek összegyűjtik az érdeklődő személyek neveit az országukból és a Játékok kezdete előtt benyújtják a Helyi Szervező Bizottsághoz.

• Gondoskodni kell legalább egy több-nemzetű csapat szervezéséről, aki részt vesz de a játékosok nem kapnak érmet.

• A röplabdában való részvétel egy számként kerül beszámításra a maximum 5 versenyszámba.

• A csapatok számától függően először körmérkőzésre kerül sor. Az egyes csoportokban a legjobb csapat(ok) egyenes kieséses táblára kerülnek, ahol az általános kiemelési szabályok kerülnek alkalmazásra.

• A meccsek a negyeddöntőkig és a negyeddöntőben 12 percesek.  Az a csapat győz amelyik először eléri a 15 pontot vagy a megengedett időperiódusban  több pontot ér el. Az érmekért folyó köröket (elődöntők és döntők) 2 nyert szettig játsszák  időkorláttal, mindegyik maximum 12 perces. Az a csapat nyeri a játékot amelyik először éri el a 15 pontot vagy az aki a 12 perc után több pontot ér el.

• A versenyben a Nemzetközi Röplabda Szövetség szabályzata az irányadó.  (http://is.gd/beachvolleyballrules) kivéve kivéve ezen szabályzat módosításait.

Éremkiadás

A versenyzőknek megfelelő sportruházatot kell viselniük.

Szabályok

• Ez a versenyszám úgy kerül megrendezésre, hogy az egyéni idők a következő számokban:  5 km futás; 400 m gyorsúszás; 20 km kerékpározás.

• Érmekkel a három versenyszám legalacsonyabb kombinált időivel rendelkező versenyzők kerülnek jutalmazásra.

• A versenyző az erre a versenyszámra való regisztrálással automatikusan bejegyzésre kerül az előző 3 versenyszámra. Beszámít futásnak, úszásnak, kerékpározásnak de nem számít 4. versenyszámnak.

•  Nemenkénti verseny, (nincs korkategória).

• A megfeleléshez egy versenyzőnek mindhárom versenyszámot teljesítenie kell az egyes  versenyszámok szabályának megfelelően.